דלת -כל המידע על דלתות
דלת פנים דלת כניסה דלת חצר דלת עץ דלת פלדת דלתות הזזה דלתות זכוכית
דלת מטבח דלתות מתקפלות מנעולים יצור ושיווק דלתות דלת רשת דלתות אלומיניום אינדקס דלתות
 
דלת

דלת מתקפלת שימושים

דלת ההזזה יכולה למלא צרכים שונים מכיוון שיש לה יכולת ייחודית מצד אחד לסגור מרחב קטן או גדול ומצד שני בעת הפתיחה המלאה שלה היא כמעט ולא מורגשת בחלל הקיים. לכן גם קוראים לדלת הזזה ייחודית זו בשם דלת אקורדיון שכן היא נפתחת ונסגרת כדוגמאת כלי הנגינה האהוב והידוע.
שימושי דלת הזזה הרמוניה הם רבים והמגוונים ביותר מבין סוגי הדלתות השונים, הנה בהמשך לפניכם, מה שאפשר לעשות בעזרת התקנה פשוטה של דלת הזזה- שאגב, ניתן להזמין איש מקצוע להתקין אותה אך ישנה אפשרות לעשות זאת באופן עצמאי בעזרת הוראות פשוטות יחסית.
השימושים לדלת ההזזה
סגירת ארון נישה- כאשר יש לנו נישה אפילו בגודל קטן שאינה מנוצלת ניתן לשים בה ארון ולסגור אותו בצורה של דלת אקורדיון ועל ידי כך אנו לא רואים את תכולת הארון דבר במאפשר סדר וניצול מירבי של המקום כמקום איכסון.
מחיצות מתקפלות למשרד- אם ישנו משרד גדול בו רוצים לעבוד מספר אנשים יחד אך עדיין לשמור על מרחב עבודה אישי ופרטיות מירבית של כל אחד מהעובדים ניתן לפצל את המשרד הגדול למספר פינות עבודה אישיות וכך מצד אחד כל עובד יכול לעבוד בנחת ובשקט, אם ירצו עבודה משותפת יפתחו את המחיצות וכל זאת ללא מאמץ לפי צרכי העבודה השונים.
סגירה של איזור לצורך יעילות מיזוג האויר- מי לא מכיר את התחושה שמיזוג האויר עובד ועובד אבל עדיין יש הרגשה שחם והמזגן אינו מקרר, לעיתים הבעיה נעוצה בכך שהאויר הקר של המזגן בורח לו לעבר שטחים שאינם מנוצלים כמו מסדרון או חדרים שאינם בשימוש באותו הזמן אך עדיין הדבר פוגם ביעילות המזגן. על ידי התקנה של דלת הזזה אפילו הפשוטה ביותר בפתח האיזור בו אנו לא נמצאים באותו הזמן ואין לנו צורך לקרר אותם (כמו המסדרון או חללים שונים מיותרים) - ניתן לחסום את אויר המזגן מלברוח לשם וליעל מאד את פעולת המזגן.
סגירה של מסדרון- דלת הזזה מאפשרת לנו לסגור ולהסתיר את הפרוזדור ואת איזור חדרי המגורים במקרים בהם הכניסה לבית או הסלון צופים על כל איזור הבית כולל הפרטיים שבהם. באיזור הסלון והכניסה פעמים רבות נמצאים אנשים זרים או אורחים שלא תמיד היינו מעוניינים שיוכלו לראות את כל איזורי הבית- בין אם מטעמי סדר ובין אם לשמור על פרטיות הגרים בבית גם בזמן אירוח.
סגירה של איזור המטבח- ישנם אנשים ונשים רבים שלא מעוניינים שהבלאגן של המטבח יהיה חשוף לעיני כל- כמו שקורה פעמים רבות במטבח הפתוח וכן שריחות הבישולים לא ימלאו את כל הבית מסיבות של העדפה אישית או רגישות מיוחדת לריח. פיתרון של סגירת המטבח יכולה להיות יעילה מאד למקרה הזה בו אם רוצים המטבח פתוח אם כל היתרונות שבדבר ובמקרה של צורך אחר בהזזת הדלת בצורה פשוטה השגנו את ההפרדה שלו משאר חלקי הבית ולא כל אורח מזדמן יזכה לראות את ערימות הכלים שבכיור.
הסתרה של איזור השירותים-  בבתים מסויימים ישנה הרגשה שאיזור השירותים הוא גלוי מידי או ממש במרכז הבית, לכן ישנו את הרצון להסתיר את איזור השירותים. רצון זה קיים בקרב כלל האוכלוסיה אך במיוחד אצל משפחות דתיות בהן מתפללים או מברכים ולא נהוג לעשות זאת מול איזור שירותים פתוח. בעזרת דלת הזזה במיקום הנכון ניתן להסתיר את האיזור המדובר בלי להקטין את חלל הבית מעבר ועל ידי כך להגביר את תחושת הנעימות של הדרים בבית.
חלוקת חלל באמצעות דלת הזזה- במקרים של חלל גדול המשמש אולמות אירועים או מוסדות ישנו הרבה פעמים הרצון לקיים שני אירועים במקביל, באולמות אירועים אלו ניתן לקיים שתי בריתות עם מחיצה של דלת הזזה הולמת בלי להרגיש שיש אירוע נוסף מעבר לדלת וכן במוסדות הרוצים לעיתים לענות על שני צרכי המקום באותו הזמן ובאותו המקום דבר שבלתי אפשרי לעשות בחלל אחד גדול. על ידי חלוקה של החלל הגדול לשני חללים כמו שציינו ישנה אפשרות להנות מהחללים הקטנים יותר כל אחד בנפרד ובמקרה הצורך גם לפתוח את הדלתות ולהשתמש בחלל הגדול והייחודי.
סגירת איזור לחדר הלבשה- במקרים בהם ישנם מספר ילדים החיים יחד בחדר וישנו צורך למצוא מענה מתאים לפעולת ההתלבשות הדורשת פרטיות מירבית ניתן לסגור איזור לחדר הלבשה בו כל אחד יכול לסגור את הדלת ולהתלבש ובסיום הפעולה לפתוח את הדלת לרווחה ולקבל בחזרה את החדר הגדול ללא חלוקה לאיזורים.
מחיצה לחדר השינה- כאשר יש חדר המאפשר חלוקה וישנו הצורך לפרטיות ולפינה אישית באופן כמעט תמידי כרגע ורואים זאת במיוחד אם יש חדר אחד ולא רוצים לשכן בו ילדים משני המינים או שיש שני מתבגרים מאותו המין אפילו אך שכל אחד מהם רוצה וזקוק לפינה אישית משלו. הפיתרון הנוסף שאפשרי הוא בניית קיר גבס אך הרבה אנשים לא רוצים להשתמש בו שכן זוהי אמנם בניה פשוטה יחסית אך עדיין יש בה שינוי מהבית באופן קבוע ולא ניתן להסיר את החלוקה בפשטות אם רוצים להגדיל את החדר לצורך אירוח לדוגמא באופן חד פעמי או לצרכי העתיד.
סגירת מחסן נישה- כאשר יש איזור נישה המוגדר כמחסן ולא רוצים שבשיגרה האיזור יהיה חשוף לכל ניתן לסגור את האיזור בדלת הזזה בדומה לסגירת ארון, הסגירה מהווה פיתרון אסטטי לבית וכן דרך טובה יותר לשמור על איכות הדברים המאוכסנים בהגנה מירבית מאבק ומזיקים אחרים.
 פתרון הסתרה לחדר ארונות-  כאשר ישנו חדר ארונות המחובר לחדר השינה ועדיין רוצים להפריד אותו מהחדר על ידי פעולה פשוטה אפשר להתקין בכניסה חדר הזזה ובכך לחלק את החדר ולהפריד אותו מחדר הארונות ולא לראות את הבגדים כל זמן מול העיניים ובטח לא לצפות בבלאגן שלרוב שורר שם.

חשוב לציין שלמרות האפשרויות הנרחבות באופן יחודי של דלתות ההזזה מסוג האקורדיון יש לה חיסרון משמעותי והוא בכך שהיא מפרידה איזורים לצורך פרטיות בראיה אך דלת הזזה אקורדיון סטנדרטית לרוב לא מונעת אקוסטית רעשים באופן משמעותי מעבר לחציצה פשוטה וטבעית ויש אף שיגידו שהיא תמיד תשאר לא אופנתית מיושנת לא משנה כמה מעוצבת היא תהיה.

 

דלת מתקפלת - חלוקת אולם לשני אולמות באמצעות דלת אקורדיון
 
 
 
 
 
 
דלת מתקפלת
דלתות מתקפלות סוגים
דלת מתקפלת שימושים
דלת אקורדיון
צור קשר