דלת -כל המידע על דלתות
דלת פנים דלת כניסה דלת חצר דלת עץ דלת פלדת דלתות הזזה דלתות זכוכית
דלת מטבח דלתות מתקפלות מנעולים יצור ושיווק דלתות דלת רשת דלתות אלומיניום אינדקס דלתות
 
דלת

דלת אקורדיון

דלת אקורדיון או דלת הרמוניקה כפי שאחרים מכנים אותה היא למעשה דלת שנועדה לתת פתרון יעיל ונוח לסגירת פתחים או יצירת הפרדה או מחיצה בשטח כלשהו במקומות בהם דלת רגילה אינה מתאימה או אינה ניתנת להרכבה. דלת אקורדיון מורכבת ממספר רב של משטחים ארוכים וברוחב שונה (לרוב רוחב צר). המשטחים מחוברים בצירים זה לזה לכל אורכם ובעת הזזה של הדלת המשטחים מתקפלים ונצמדים זה לזה כמו דפנות אקורדיון. הדמיון לאקורדיון נתן לדלת את שמה. דלתות אקורדיון עשויות מחומרים שונים כאשר דלתות רבות מיוצרות מפלסטיק או מעץ ויש דלתות בעיצובים מגוונים. הדלתות מהוות פתרון יעיל ופשוט להרכבה על מנת לתחום אזורים, פתרון לחלוקת חדרים או חללים כדי ליצור הפרדה אינטימית, פתרון ליצירה וסגירת חדרי ארונות, סגירת מקלחונים, שילוב בארונות וכונניות ועוד.
סוגים שונים של דלתות אקורדיון
יש בשוק מספר סוגים של דלתות אקורדיון מיצרנים מקומיים או מיבוא וכן באיכויות שונות. יש דלת אקורדיון המיוצרת מפלסטיק, יש דלתות המיוצרות מפלסטיק דמוי עץ ויש דלתות אקורדיון מעץ. כמו כן ניתן למצוא דלתות אקורדיון יוקרתיות בעיצובים וצבעים שונים כאשר חלקן אף מגיע בשילוב של עץ וזכוכית. ההבדלים העיקריים בין דלת אקורדיון מפלסטיק לזו העשויה מעץ יהיה מחיר, אקוסטיקה ובידוד. דלת מעץ נראית יותר טוב אך גם יקרה יותר. במקומות בהם נדרשת הפרדה אקוסטית רצוי להשתמש בדלת מעץ וכך יכול חלל המופרד באמצעות דלת הרמוניקה לחצות את החלל ולשמש לשני אירועים או פעילויות שונות בו זמנית. הבידוד חשוב גם הוא מכיוון שכך ניתן לחסוך בהוצאות חשמל על חימום או קירור.
איפה מזמינים

יש חברות המתמחות בדלתות אקורדיון. חלק מהחברות מייצרות בעצמן את הדלתות בעוד חברות אחרות מייבאות את הדלתות והאביזרים ומשווקות אותם בשוק. כאשר מזמינים דלת אקורדיון נהוג לשלוח מתקין אשר יערוך מדידות מדויקות ועל סמך המדידות יכינו את הדלת במפעל או בחנות. הדלת כוללת משקופים בהם חבויה המסילה ומנעול במידה ויש צורך. כדאי לבקש מנציג חברה מקצועית או מפעל שיגיע לבית הלקוח וייעץ בבחירת הדלת הנכונה.  


 
 
 
 
 
דלת מתקפלת
דלתות מתקפלות סוגים
דלת מתקפלת שימושים
דלת אקורדיון
צור קשר