דלת -כל המידע על דלתות
דלת פנים דלת כניסה דלת חצר דלת עץ דלת פלדת דלתות הזזה דלתות זכוכית
דלת מטבח דלתות מתקפלות מנעולים יצור ושיווק דלתות דלת רשת דלתות אלומיניום אינדקס דלתות
 
דלת

דלתות הזזה

דלתות הזזה נעות על גבי   מסילות ונפתחות לצדדים, הן  אינן תופסות נפח בחלל ובזה יתרונן הגדול . בעוד שבעבר, השימוש בדלתות הזזה רווח בעיקר בארונות ובמקלחונים, כיום תמצאו אותן גם כדלתות פנים ואפילו כדלתות כניסה.

בשוק קיים מגוון רחב של דלתות הזזה מבריקות, מט, צבעוניות, או בעלות מוטיבים דקורטיביים.
ניתן לבנות דלתות הזזה מעץ, דלת פורמייקה, דלתות הזזה זכוכית, פורניר או חומרים פלסטיים רכים אחרים שניתן לקפל אותן לכדי אקורדיון . קיימים גם שילובי חומרים כמו עץ בשילוב אלומיניום, או זכוכית- דלתות אלו דורשות שימוש זהיר מכוון שהן אינן עשויות מקשה אחת אחידה וחזקה. עוביין   של דלתות הזזה שעשויות מזכוכית אמור להיות לפחות כ 4 מילימטרים, כשעדיף לבחור בזכוכית מחוסמת שהיא בעלת עובי של כ 6 מילימטרים .

רצוי שלא לבנות דלתות הזזה שרוחבן עולה על 45 ס"מ על גבי מסילה סטנדרטית, משום שאז הן עשויות להיות כבדות, ודלתות הזזה כבדות מידי עלולות להתעקם עם הזמן ולנוע באופן לא אחיד על גבי המסילות . 
כיום ישנן מסילות חיצוניות אשר מאפשרות התקנת דלתות רחבות במיוחד. מסילות חיצוניות אלו יכולות לשאת משקל של עד 70 קילו וזה יתרון משמעותי. קיימות גם מסילות תלויות המשוות לדלתות מראה מרחף.

בכל קנייה של דלתות הזזה, יש לשים לב לאיכות הפרזול האחראית על טיב הצירים והמסילות, ולשאול איזה משקל מקסימאלי הן יכולות לשאת. דלתות הזזה אמורות לנוע בחופשיות על גבי המסילה ויש לדאוג לטיב מנגנון התנועה שלהן .

דלת הזזה בין אזורים שונים בבית
 
 
 
 
 
 
דלתות הזזה
דלתות הזזה
דלת הזזה חשמלית
דלת הזזה לאמבטיה
דלת הזזה למקלחת
צור קשר